Call of Duty sosyal medya hesaplarını kararttı

Modern Warfare serisini yeniden başlatacak bir sonraki Call of Duty oyunu için önümüzdeki birkaç gün içinde açıklanabilir. Oyunun resmi Facebook, Twitter ve Instagram hesapları deyimi yerindeyse karartıldı. Tüm hesaplar siyahlara büründü ve Call of Duty logosunun hafifçe değiştirildiği görülüyor. Ayrıca sayfaların profil açıklamasında “Going Dark” (kendini sosyal medyadan soyutlama anlamına geliyor) yazıyor.

Call of Duty sosyal medya hesapları temayla uyumlu görünüyor çünkü karardığından beri hiçbir şey yayınlanmadı. Belki de Activision yeni oyuna ışık tutmaya hazır olduğu zaman geri dönecek. Ya da Blackout (Karartma) modu için büyük yenilikler yolda olabilir.

Call of Duty Twitter hesabı karanlık

İlginç bir şekilde Infinity Ward (Call of Duty: Modern Warfare geliştiricisi) için Twitter hesabı, Call of Duty’nin resmi hesaplarıyla dayanışma içinde değil. Ancak oyunun duyurulmasından sonra değişiklik yapılacağı kesin görünüyor.

Call of Duty: Modern Warfare’in geri dönüşü aslında pek sürpriz olmadı. Ancak seriye 4. oyunun gelmesini beklerken, “hafif çapta yeniden başlatma” yapılacağına dair söylentiler ortaya çıktı.

Infinity Ward E3 2019’deki Coliseum etkinliğine katılacak geliştiriciler arasında yer alıyor ve Call of Duty:Modern Warfare‘in yanı sıra serinin geleceğini tartışacak.