Call of Duty: Black Ops Cold War tanıtıldı! İşte tüm detaylar

Call of Duty: Black Ops Cold War, uzun süren söylentilerin ve sızıntıların ardından tanıtıldı. Serinin merakla beklenen yeni oyunu PS4, Xbox One ve PC için 13 Kasım 2020’de gelecek. Yeni nesil versiyonlar için kesin çıkış tarihi bilinmese de, PlayStation 5 ve Xbox Series X’in ne zaman piyasaya sürüleceğine bağlı olarak yıl sonuna doğru piyasaya sürülecek.

Activision bugün Treyarch ve Raven Software tarafından ortak geliştirilen Call of Duty: Black Ops Cold War’ın hikaye moduna, yeni bir çok oyunculu moda ve Zombies deneyimine sahip olacağını açıkladı. Ayrıca oyun, tanıtımla birlikte ön siparişe açıldı ve daha önce bildirdiğimiz gibi üç farklı sürümle geleceği doğrulandı.

Black Ops Cold War, birden fazla sonu olan bir hikaye sunacak

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War ile tek oyunculu hikaye seriye geri dönecek. Oyun, 1980’lerden Vietnam Savaşı’nın sürdüğü 1968’e kadar uzanan dünya çapında bir hikaye sunacak. Ayrıca Mason, Woods ve Hudson gibi tanıdık yüzleri geri getirecek. Yeni oyunun ilk Black Ops’un devamı niteliğinde geleceği doğrulandı. Sovyet Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki nükleer savaş geriliminin ortasında gizli operasyonlar aracılığıyla tehlikeli casusluk görevlerinde yer alacaksınız.

Black Ops Cold War’da tanıdık ve yeni karakterler bir araya gelecek, ancak kendi oluşturacağınız bir karakterle oynayacaksınız. Kişilik özelliklerinizi, cinsiyetinizi (cinsiyetten bağımsız olarak sınıflandırılmış bir seçenekle) ve görünümünüzü seçeceksiniz. Aksiyon her zamanki gibi üst düzeyde ve diyalog seçenekleri, açık uçlu görevler de deneyimin bir parçası olacak. Hatta hikayenin birden fazla sonu olacak.

Call of Duty: Black Ops Cold War hangi modlarla gelecek?

Call of Duty: Black Ops Cold War

Yeni Call of Duty oyunu sadece hikaye moduyla kalmayacak ve Zombi modu dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi modlarla gelecek. Black Ops Cold War, Battle.net’in açıklamasına göre aşağıdaki modları içerecek:

 • Campaign: Black Ops Cold War, hayranları 1980’lerde Soğuk Savaş döneminin başındaki değişken jeopolitik savaşın derinliklerine çekecek. Oyuncuların tarihsel olaylarla yüz yüze geleceği sürükleyici tek oyunculu deneyimde hiçbir şey göründüğü gibi olmayacak. Doğu Berlin, Vietnam, Türkiye, Sovyet KGB karargahı gibi dünya çapındaki ikonik bölgelerde savaşırken tarihsel figürler ve gerçeklerle yüzleşecekler.
 • Çok Oyunculu: Call of Duty: Black Ops Cold War yeni nesil Çok oyunculuğa Soğuk Savaş cephaneliği getirecek. Oyuncular elit bir ajan olarak dönemin en gelişmiş araçlarını kullanarak, küçük çatışmalardan, taşıtlı savaşlara kadar çeşitli operasyonlara katılacak.
 • Zombies: Arkadaşlarınızla korkutucu ve yoğun bir iş birliğine dayalı oyunlarda yeni bir Zombi tehdidini ortaya çıkaran karanlık Soğuk Savaş deneylerini ortaya çıkaracaksınız.

Call of Duty: Black Ops Cold War sürümleri ve yeni nesile yükseltme

Call of Duty: Black Ops Cold War

Serinin yeni oyunu, üç farklı sürümle piyasaya sürülecek. Standart Sürüm, yeni nesil sürüme yükseltilemeyecek ve sadece geriye dönük uyumlulukla oynanabilecek. Bununla birlikte, PS4 sürümünü alıp, daha sonra PS5 sürümüne yükseltebileceğiniz Cross-Gen Paketi de var. Ayrıca Seçkin Sürüm, Cross Gen Paketi’nin yanı sıra çeşitli hediyelerle gelecek.

Black Ops Cold War, şimdiki ve yeni nesil konsollarda çapraz oyun desteğinin yanı sıra tüm modlarda çapraz ilerleme özelliğine sahip olacak. Oyunculara, çok oyunculu haritalar, modlar, Zombies güncellemeleri ve oyun içi etkinlikler gibi ücretsiz lansman sonrası içerikler sunan bir Battle Pass sunulacak. Sürüm içerikleri şöyle:

Ön sipariş bonusları

 • İlk olarak PS4’te Açık Beta’ya erken erişim
 • Call of Duty: Modern Warfare’de ve Warzone’da hemen kullanabileceğin Operatör Frank Woods ve bir saldırı tüfeği Silah Taslağı

Standart Sürüm

 • Black Ops Cold War oyunu
 • Oyunun PS4 versiyonunu içeriyor
 • Geriye dönük uyumlulukla çıkar çıkmaz PS5’te de oynanabilecek
 • Confrontation Weapons Paketi

Cross-Gen Paketi

 • Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun Cross Gen Paketi
 • Oyunun PS4 versiyonunu içeriyor ve PS5 çıkar çıkmaz yeni nesil versiyona yükseltilebilecek.
 • Confrontation Weapons Paketi

Seçkin Sürüm

 • Cross Gen Paketi
 • Oyunun PS4 versiyonunu içeriyor ve PS5 çıkar çıkmaz yeni nesil versiyona yükseltilebilecek.
 • Kara, Deniz ve Hava Paketi: 3 adet Operatör Görünümü, 3 adet Araç Görünümü, 3 adet Silah Taslağı
 • Battle Pass Paketi (1 adet Sezonluk Battle Pass + 20 Kademe Atlama)
 • Confrontation Weapons Paketi

Call of Duty: Black Ops Cold War‘ın Standart sürümü 499 TL, Cross-Gen Paketi 569 TL ve Seçkin Sürümü 699 TL’den ön siparişe açıldı.

Call of Duty: Black Ops Cold War tanıtım fragmanı

yorum Yap