Call of Duty: Black Ops Cold War Beta, indirme sayısı ile rekor kırdı

Call of Duty: Black Ops Cold War, popüler birinci şahıs nişancı serisinin bu yılki yeni oyunu olacak. Geçtiğimiz haftalarda oyun için iki ayrı beta haftası düzenlendi ve deneme sürecinde önemli bir başarı daha elde edildi. Black Ops Cold War Beta, tıpkı alfa sürümünde olduğu gibi indirme sayısıyla seri tarihinde rekor kırdı.

Black Ops Cold War’ın çok oyunculu betası, şimdiye kadar en çok indirilen Call of Duty betası oldu. Treyarch, başarısını Call of Duty hesabı aracılığıyla Twitter’da duyurdu. Geliştirici yaptığı paylaşımda, “Tüm Black Ops Cold War hayranlarına teşekkürler. Multiplayer Beta’yı Call of Duty tarihinde en çok indirilen beta yaptınız.” dedi.

Çok oyunculu beta, iki ayrı hafta sonu boyunca gerçekleşti. İlki sadece PS4’e özel bir deneme süreciydi ve önce oyunu ön sipariş verenler için sunuldu ve ardından herkese açık oldu. İkinci hafta sonu ise önce Xbox ve PC sürümlerini ön sipariş verenlere açıldı. Ayrıca PS4 oyuncuları için açık beta olarak gerçekleşti. Daha sonra tüm oyuncular açık betaya katılabildi. Açık Beta süreci, Call of Duty topluluğunun PawnTakesPawn sitesi aracılığıyla bulmacaları çözme çabaları nedeniyle bir gün uzatılmıştı.

Call of Duty serisi başarılı bir yıl geçiriyor

Call of Duty serisi için bu yıl başarılı geçiyor. İlk olarak Call of Duty League’in Şampiyonluk maçı, serinin şimdiye kadar en çok izlenen e-spor karşılaşması oldu. Ardından oynaması ücretsiz battle royale oyunu Warzone yayınlandı ve kısa süre içinde 75 milyonu aşkın oyuncuya ulaştı. Call of Duty Mobile da başarılı geçen bir yılın ardından ilk yıl dönümünü kutladı. Son olarak yeni Black Ops Cold War, alfa ve beta sürümlerindeki başarıya bakılırsa oyuncuların ilgisini çekiyor.

Call of Duty: Black Ops Cold War, 13 Kasım‘da PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Yeni Call of Duty oyununu konsollarda nesiller arası olarak oynamak isteyen oyuncuların Cross-Gen Paketi’ni veya Ultimate Edition sürümünü satın alması gerekecek.