Call of Duty: Black Ops 4 League Play ilk PlayStation 4’te başlayacak

Call of Duty: Black Ops 4 yayınlandıktan yaklaşık dört ay sonra League Play’e kavuşuyor ve ilk olarak PlayStation 4’te başlayacak. League Play’i içeren World League Hub’ın başlangıçta Aralık ayında gelmesi planlanıyordu, ancak artık Şubat ayının ortaları hedefleniyor.

Geliştirici Treyarch, Call of Duty: Black Ops 4’ün rekabetçi oyununu mümkün olduğunca kararlı hale getirebilmek için ek zaman ve gelişmeye gereksinim duyduğunu belirtti. League Play, özellikle Black Ops 2 oyuncuları arasında popüler olan rekabetçi bir özellik. Yetenek tabanlı eşleştirme sistemine odaklanan dereceli mod, profesyonellerin Call of Duty World League‘de uyguladıkları kuralları içeren bir oyun listesi içeriyor.

Treyarch blog yazısında, League Play’in yapısındaki yeni değişiklikleri uygulamak ve test etmek için üzerinde birkaç hafta daha çalışacağını söyledi (lansmanda tüm haftayı kasayan etkinlikleri de içerecek). Bu nedenle World League Hub ve League Play, Şubat ayının ortası için planlanan Call of Duty: Black Ops 4‘ün bir sonraki büyük güncellemesiyle gelecek.

Treyarch, rekabetçi özelliğin Activision’ın Sony ile olan anlaşması nedeniyle ilk olarak PS4’e geleceğini belirtti. Bu nedenle PC ve Xbox One’daki Call of Duty oyuncuları arasında tepkiler yükselmeye başladı. League Play’in Call of Duty: Black Ops 4’e çok daha erken gelmesi beklendiği için gecikme sadece 1 hafta olsa bile adil olmadığı görüşü hakim.

Activision daha önce de Call of Duty: Black Ops 4’ü pazarlama yöntemlerinin tartışmalı olduğunu kanıtladı. Yeni başlayanlar için, premium DLC haritaları içeren bir Black Ops Pass satma kararı kullanıcı tabanını böldü. Oyuncular günümüzde çoğu oyunun haritaları ücretsiz olarak sunduğunu öne sürerek yapımcıları eleştirdi. Ayrıca Black Ops Pass’a sahip olanlar da tatmin olmadılar ve şimdiye kadar Call of Duty: Black Ops 4’e fazla bir şey katmadığını belirttiler.

Call of Duty: Black Ops 4 Hijacked
Call of Duty: Back Ops 4 Blackout – Hijacked

Call of Duty: Black Ops 4‘ün Hijacked gibi Blackout’a gelen çok oyunculu özellikler, Activision ve Sony iş birliğiyle ilk olarak PlayStation 4’e özel gelmişti.

League Play yayınlandığında, World League yukarıdaki görselde görebileceğiniz gibi Black Ops 4’ün ana menüsünde Multiplayer ve Blackout arasında yer alacak.

Treyarch: “League Play yeni rekabetçi kuralları, CWL Özel Oyunlarının eklenmesi ve haftanın her günü dereceli oyun ilerlemesi ile profesyonel oyuncular için daha iyi bir deneyim olacak.” dedi. Yeni rekabet kuralları; uzman kısıtlamaları, haritalar, modlar, silahlar, donanımlar, eklentiler, perk’ler, scorestreak’ler ve donanımlar içeriyor.