Call of Duty 2019, PlayStation 5 için gelebilir!

Gelecek nesil konsollar üzerinde dönen sızıntıar ve tahminler durulmayacak gibi görünüyor gibi görünüyor. Ancak bu sefer elimizde iyi bir sebep var. Infinity Ward’un, Call of Duty 2019 için yaptığı iş alımları kuşkulu bir şekilde PlayStation 5 ve gelecek nesil konsolların geleceğine işaret ediyor olabilir mi?

Studio’nun Anlatı Metin Yazarlığı için yayınladığı bir LinkedIn ilanı, Call of Duty 2019‘un PlayStation 5 de dahil olmak üzere yeni nesil konsollar için yayınlanacağı teorisini ortaya koyuyor.

Call of Duty Modern Warfare 4 PlayStation 5

Call of Duty bir sonraki oyununda PlayStation 5’i hedefliyor

Yakın zamanda çıkan PlayStation 5 söylentilerine bakılırsa, bu oldukça muhtemel görünüyor. Black Ops 4’ün ardından gelecek bir sonraki oyunun Infinity Ward tarafından geliştirildiğine ve Call of Duty: Modern Warfare 4 olacağı tahmin ediliyor. Daha önce de tek oyunculu campaign moduna odaklanan bir iş ilanı yayınlanmıştı. Ancak Black Ops 4 bu özellikten yoksun olarak gelecek.

Söz konusu yeni iş ilanı, ‘yeni nesil’ platformlara ve FPS oyunları için güçlü bir ilgi ve tutku duyan adayları hedefliyor.

Öte yandan Sony, Playstation 5 söz konusu olduğunda sessizliğini koruyor. Birkaç ay önce, özellikleri, mimarisi ve olası oyunları hakkında bilgi veren çok sayıda sızıntı ortaya çıktı. Şimdilik odaklanmamız gereken tek şey, Playstation 4’ün artık yavaş yavaş ömrünün son aşamasına geldiği gerçeği.