Yeni Call of Duty oyunun kurallarını değiştirecek

Activision Blizzard Başkanı ve Operasyon Müdürü Collister Johnson’a göre, Modern Warfare 4 olduğu tahmin edilen Call of Duty 2019 lansman ve lansman sonrası içeriğiyle “oyunun kurallarını değiştiren” deneyimler getirecek.

Johnson şirketin ilk mali çeyrek raporunun yayınlanmasının ardından yaptığı toplantıda, yayıncının Call of Duty‘nin temel oyuncu tabanının yanı sıra, yeni bir oyuncu kitlesi çekmek için yollar aradığını da ortaya koydu:

“Daha önceki uygulamalarda da gördüğünüz gibi, Call of Duty’nin erişimi daha rekabetçi bir ortamda bazı etkiler gördü. Bununla birlikte yüksek oyuncu tabanımızla Call of Duty: Black Ops 4 oynanış saatleri açısından WWII karşısında yıldan yıla iki haneli rakamlarla büyümesini sürdürüyor. Erişimi sürdürmek ve yeni kullanıcılar çekmek için yeni içerikler, modlar ve etkinlikler yayınlamaya devam ediyoruz. Ancak Call of Duty oyuncu tabanımızı lansman rakamlarının ötesinde tutmak için daha da fazlasını yapmamız gerektiğini biliyoruz. Call of Duty ekibi bu sonbaharda gelecek büyük sürümün organizasyonu için inanılmaz derecede yüksek heyecanla bu konuda çok çalışıyor.

Hem lansman hem de lansman sonrası içeriğin, hayranlarımıza oyunun kurallarını değiştiren deneyimler getirmesini bekliyoruz.”

Call of Duty‘nin gittikçe artan satışları 300 milyonu aştı ve bu da onu gelmiş geçmiş en büyük eğlence serilerinden biri yapıyor. Johnson ayrıca, yayıncının içerik geliştirme ve dağıtımını hızlandırmak için geliştirme ekiplerini büyüttüğünü açıkladı.

Activision CEO’su Bobby Kotick yatırımcılara şirketin 30 Haziran’da sona erecek olan mali çeyrekte bu yılın yeni oyununu (Infinity Ward tarafından geliştiriliyor) açıklamayı planladığını söyledi. Ayrıca yapılacak açıklamayla oyunun Activision’u neden bu kadar heyecanlandırdığının “netleşeceğini” belirtti.

Önceki yıllarda olduğu gibi, E3’ten önce yeni Call of Duty’i görmeyi ve etkinlik sırasında daha fazla ayrıntı almayı umuyoruz.