Yeni Call of Duty oyununda hikaye modu olacak

Activision, 2019’da gelmesi planlanan Call of Duty oyununun hikaye modu içereceğini açıkladı. Activision Blizzard gelir toplantısında haberi duyurdu ve yayıncı çalışanlarının yaklaşık %8’ini işten çıkardığını doğruladı.

Yeni Acivision Başkanı Rob Kostich 2019’da Call of Duty‘nin tamamen yeni bir hikaye, devasa ve geniş çok oyunculu dünya ve eğlenceli kooperatif oyun sunacağını açıkladı. Finansal direktörlük görevine geri dönen Dennis Durkin ise, oyunun seriyi bir adım öne taşıyacağını, ama ayrıca Call of Duty’nin tarihine önemli bir dönüş olacağını ekledi.

Treyarch tarafından geliştirilen son oyun Call of Duty: Black Ops 4 geleneksel tek oyunculu moda yer vermedi. 2019’da gelecek yeni oyun Infinity Ward (Call of Duty, Call of Duty 2, Infinite Warfare, Ghosts, and the Modern Warfare üçlemesinin arkasındaki stüdyo) tarafından geliştirilecek.

Activision, Call of Duty’nin 2018’de dünya genelinde en çok satan konsol serisi olduğunu açıklarken, şirketin Black Ops 4‘ten son çeyrekte daha düşük satışlar beklediği belirtildi. Ayrıca serinin satışlarının yıldan yıla düştüğü de raporlarda yer aldı.

Activision Blizzard’daki işten çıkarmaların yaklaşık 800 kişi olduğu tahmin ediliyor ve Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick 2018 mali yılı sonuçlarının yayıncının “tarihinin en iyisi” olduğunu doğruladı. Activision’a göre işten çıkarmalar işletmenin oyun dışı gelişim alanlarında gerçekleşiyor.