Borderlands 3 yeni nesil konsollara lansman günlerinde gelecek

Borderlands 3‘ün PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için yükseltme alacağı daha önce duyurulmuştu. Artık geliştirici 2K Games, yeni geliştirmelerden tam olarak ne zaman geleceğini açıkladı. Borderlands 3, konsolların piyasaya sürüldüğü gün yükseltmelerle güncellenecek. Xbox oyuncuları 10 Kasım’da, PlayStation oyuncuları yaşadıkları bölgeye bağlı olarak 12 ve 19 Kasım’da yeni nesil sürümü oynayabilecek.

Borderlands 3 Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Yeni nesil kargaşaya hazır olun! Borderlands3’ün yeni nesil yükseltmesi, Microsoft ve Sony’nin yeni konsollarının lansmanıyla aynı gün yayınlanacak. Ayrıca oyuna ve yeni nesil konsola sahip olan oyuncular, aynı konsol ailesi içinde ücretsiz olarak yükseltme yapabilecek!” ifadeleri yer aldı.

Borderlands 3 oyuncuları, kayıtlarına PS5’te erişebilecek

Borderlands 3, PS5, Xbox Series X/S

Stüdyo Twitter duyurusunda da belirttiği gibi Borderlands 3’ün şimdiki nesil kopyasına herkesin yükseltmeye ücretsiz olarak erişebileceğini tekrar doğruladı. Buna ek olarak maceraya saatlerini harcayan oyuncuların aynı konsol ailesinde olduğu sürece ilerlemelerine nesiller arasında devam edebileceği belirtildi. Yani PS4 sürümündeki kaydınızı PS5 sürümüne taşıyabileceksiniz.

Borderlands 3, yükseltme ile birlikte yeni nesil donanımların sunduğu tüm avantajlardan yararlanacak. PlayStation 5 ve Xbox Series X, birinci şahıs nişancı oyununu hem tek oyunculu hem de kooperatif modda 4K 60 FPS olarak çalıştırabilecek. Yerel kooperatifte üç ve dört oyunculu bölünmüş ekran desteği de onaylandı. Ayrıca ücretsiz güncelleme, yeni nesilde iki oyunculu kooperatif için dikey bölünmüş ekran özelliğini de sunacak. PS4 ve Xbox One sürümleri de dikey bölünmüş ekran güncellemesini alacak.

Borderlands 3 şu anda PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında mevcut. Yeni nesil konsollar elinize geçtiğinde oyunun yükseltilmiş sürümünü oynayabilecek veya maceraya kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Borderlands 3’ün yükseltilmiş özelliklerine ve daha fazlasına buradan göz atabilirsiniz.