Borderlands 3 PAX East 2019’da tanıtılabilir

Gearbox, PAX East 2019’a katılacağını ve etkinlikte “daha önce görülmemiş tanıtımlar” geleceğini açıkladı. Bu duyurulardan birinin Borderlands 3 olması mümkün mü?

Resmi PAX East 2019 programına göre, Gearbox’ın paneli etkinliğin ilk günü olan 28 Mart’ta gerçekleşecek. İşte geliştiricinin sunacağı şovun açıklaması:

“Borderlands, Battleborn, Brothers in Arms için en son haberler ve güncellemelerle birlikte Gearbox Software ve Gearbox Publishing’in perde arkası göz atma fırsatı. Daha önce hiç görülmemiş tanıtımlar, özel oyunlar ve sürprizler var, bu yüzden kaçırmayın!”

Daha önce görülmemiş tanıtım ve sürprizlerin Borderlands 3 ile hiçbir ilgisi olmaması mümkün olsa da, olabilme ihtimalini güçlendiren birkaç neden var. Geçtiğimiz yıl, Borderlands’in yayıncısı 2K Games büyük bir serinin merakla beklenen yeni oyununu 2020’ye kadar ertelediğini açıklamıştı. Dahası E3 2018’den önce meydana gelen bir Walmart sızıntısı, Borderlands 3‘ü de içeriyordu. Sızan oyunların çoğu; daha sonra Gears 5, Rage 2 ve Just Cause 4 dahil olmak üzere tanıtıldı.

2016’da yeni bir Borderlands oyunu üzerinde çalışmaya başlandığı ortaya çıktı. GDC 2017’de Gearbox, Unreal Engine 4‘te çalışan bir Borderlands 3 demosu sergiledi. Ancak CEO Randy Pitchford gösterilen videonun oyun değil, teknolojik bir gösteri olduğunu vurguladı.

Ardından Pitchford PAX West 2017 panelinde Gearbox geliştirme ekibinin %90’ının hayranların üzerinde çalışmalarını istediği bir şey üzerinde çalıştığını açıkladı ve bu çok büyük ihtimalle Borderlands 3‘tü.

yorum Yap