Bloodborne’u 60 FPS’ye yükselten bir yama geliştirildi

Popüler mod yapımcısı Lance McDonald, Bloodborne için PlayStation 4 Pro Boost Modu etkinken oyunun saniyede 60 kare hızında çalışmasını sağlayan bir yama geliştirdi. McDonald, Bloodborne’un oldukça kararlı bir şekilde 60 FPS’ye ulaştığını belirtti.

From Software’in PlayStation 4’e özel aksiyon RPG oyunu, şu anda en fazla 30 FPS‘de oynanabiliyor ve bu da kare hızlarının önemli hale geldiği günümüzde büyük bir eksiklik olarak görülüyor. Mod yapımcısı, geliştirdiği yamayla oyunun 60 FPS’ye çıktığını ve geliştiricilerin resmi bir yama yayınlayacağını umduğunu belirtti. McDonald ayrıca Sony‘ye saygı duyduğunu ve şirketin kararını verene kadar resmi olmayan yamayı yayınlamayı erteleyeceğini söyledi.

Bloodborne 60 FPS oynanış videosu:

Mod yapımcısı Lance McDonald’ın Bloodborne’u 60 FPS’ye çıkaran yama için yaptığı açıklama şu şekilde:

“Bloodborne için oyun motorunu, oyunun 60 FPS’ye kadar hızlarda çalışabileceği şekilde değiştiren bir yama yaptım. Oyun, Boost Modu etkinleştirilmiş bir PlayStation 4 Pro ile bu hıza oldukça kararlı bir şekilde ulaşıyor! Umarım sonuçların ne kadar harika olduğunu gösteren videodan hoşlanırsınız. Bloodborne’un geleceği PlayStation Studios’un elinde ve PlayStation 5 donanımı ile daha parlak görünüyor. Ancak öyle değilse bile en azından elimizde bu yama var.

PlayStation 5 piyasaya sürüldükten ve Sony, Bloodborne’un bu sistemde geliştirilip geliştirilmeyeceğini netleştirdikten sonra yamayı herkese açık olarak yayınlayacağım. PlayStation’a olan saygımdan 60 FPS Bloodborne’u oyunculara sunma şansını onlara vermek istiyorum. Bu yorum Bloodborne v1.09 yaması için indirme bağlantısı ile düzenlenecek/güncellenecek. Yamayı yayınlandıktan sonra kullanmak için PlayStation konsolunda imzasız kod çalıştırma yöntemine ihtiyacınız olacak.”