Battlefield 5 güncellemesi Tides of War: Overture ile gelecek

Battlefield 5 standart sürümle birlikte dünya çapında yayınlandı ve DICE’ın elinde daha öncesinde erken erişime açılan oyundaki hataların yer aldığı oldukça uzun bir liste vardı. Ancak oyuncular stüdyonun neden sorunları çözmek için global lansmanın ardından ilk gün güncellemesi yayınlamadığını merak ediyorlardı.

Yapımcı Jaqub Ajmal Reddit‘te yaptığı paylaşımda geliştirme ekibinin 14 Kasım 2018 tarihli yamadan sonra yeni bir güncelleme üzerinde çalışmaya başladığını açıkladı. Geliştiricilerin Battlefield 5’e yeni düzeltmeler ve geliştirmeler eklemeden önce bu süreci dikkatli yürütmeleri gerektiğini açıkladı:

“Üzerinde çalışılan güncellemeye daha fazlasını eklemenin getireceği riskleri ölçmeye her zaman ihtiyaç var. Örneğin, oyuncular tarafından yeni bir sorun bulunduğunda yeni güncellemenin test doğrulama aşamasında olabiliriz ve daha fazla düzeltme ekleyerek önceki testleri geçersiz kılabiliriz ve güncellemenin büyük olasılıkla gecikmesi gerekebilir.”

Battlefield 5 Tides of War Bölüm 1: Oveture

Battlefield 5 Firestorm, Tides of War’ın son bölümüyle gelecek

Yukarıdakilerin bilgilerin ışığında DICE, Battlefield 5’in bir sonraki güncellemesini Tides of War: Bölüm 1 ile birlikte sunmayı planlıyor. İlk bölüm Overture 4 Aralık 2018’de çıkacak. Bölüm 2: Lightning Strikes Ocak 2019’un sonunda yayınlanacak. Tamamen taşıtlara odaklı olan bu bölüm, Rush ve Squad Conquest gibi klasik modların yeni versiyonlarını getirecek.

Ve son olarak Bölüm 3: Trial by Fire İlkbahar 2019’da (Mart ayında gelmesi planlanıyor), Battlefield 5’in Battle Royale modu Firestorm ile birlikte gelecek ve savaşı Yunanistan’a taşıyacak.

Ayrıca, Battlefield 5 önümüzdeki hafta sunucu güncellemesi alacak.

yorum Yap