Battlefield 5’in çıkışıyla Grand Operations geri dönecek

DICE, Battlefield’ın resmi blog yayınında, Battlefield 5‘in yeni Grand Operations modunun 19 Ekim’de oyunun çıkışıyla döneceğini açıkladı. Açıklamada Battlefield 5 için planlanan birçok operasyondan birincisinin oyunun çıkışıyla birlikte geleceği belirtildi.

Battlefield 5’in çıkışıyla Grand Operations gelecek

Grand Operations, Battlefield 5’in haritalarını ve modlarını sergilemek için tasarlandı. Operasyonların her biri, geçmişteki olaylardan esinlenen bir anlatım içerecek. Oyuncular oyunun yayınlanmasından kısa süre sonra ilk büyük operasyona katılabilecekler. Takip eden aylarda, 2. Dünya Savaşı’nın görülmemiş yeni savaş haritalarında mücadeleye devam edecekler.

Yeni Grand Operations, Battlefield 1’e göre daha gelişmiş ve kurgusal olacak. Manganızın ve takımınızın birinci gündeki eylemleri, öyküyü doğrudan etkileyerek ikinci günün nasıl başlayacağını belirleyecek. Örneğin, birinci gün iyi oynarsanız değişen haritaya yeterli cephane ve taşıtla varabilirsiniz. Kötü oynarsanız sonraki gün daha az doğma hakkı, taşıt ya da daha az kaynaklarla intikal edersiniz.

Battlefield 5 Grand Operations

Geliştirici Grand Operations’un yanı sıra; Final Stand (Son Savunma), Conquest (Fetih), Breakthrough (Cephe Yarma), Frontlines (Cephe Hattı), Domination (Üstünlük) ve Team Deathmatch (Takım Ölüm Karşılaşması) gibi Battlefield 5’e gelecek farklı modlardan da bahsetti. Ayrıca eğlenceli bağımsız çevrimiçi modlar da oyunculara eğlenceli bir deneyim sunacak.

Battlefield 5‘in çıkışıyla birlikte oyunculara yeni ve klasik modlardan oluşan toplam 8 mod sunulacak.

Modlar hakkında ayrıntılı bilgi için resmi açıklamayı okuyabilirsiniz. Oyun hakkındaki diğer haberlerimize buradan erişebilirsiniz.