Bandai Namco, yeni oyunu Digimon Survive’ı tanıttı!

Bandai Namco, Digimon Survive‘ın PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC platformları için 2019’da Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yayınlanacağını açıkladı. Ayrıca oyun için bir de fragman yayınladı.

Digimon Survive tamamen yeni ve bağımsız bir yapım

Aşağıda görülebilecek olan duyuru fragmanı, oyunu: “Tuhaf bir boyuttan kurtulmaya çalışanların hikayesi. Bu, hayatta kalanların hikayesi.” olarak tanımlıyor:

Digimon Survive, hayatta kalma simülasyonu, RPG türünde bir oyun. Bandai Namco Entertainment tarafından yapılan basın açıklaması oyunu açıklıyor:

“Takuma Momozuka öncülüğündeki bir grup genç, okul kampı gezisinde kaybolur ve kendilerini canavarların ve tehlikeli ve garip bir dünyasında bulur. Zor kararların ve ölümcül savaşların 3D dünyasında evlerine dönerken, oyuncuların seçimleri canavar dostlarının evrimini ve sonu etkileyecek.”

Digimon Survive Bandai Namco

Görünüşe göre bu yeni Digimon oyunu tamamen bağımsız ve geçmiş oyunlarla bağlantı kurmuyor. Basın açıklamasında; Digimon Survive, diğer Digimon serileriyle bağlantı kurmayan, oyuncuyla birlikte Digimon dünyasını keşfetmeyi ve öğrenmeyi sağlayan, eşsiz bir zaman çizgisine sahip yeni bir oyun. Bu açıklama önceki oyunları oynamanız gerekmediğini gösteriyor.

Son Digimon oyunu, Digimon Story: Cyber Sleuth – Hacker’s Memory, 14 Aralık 2017’de yayınlandı. Önceki oyunlarla bağ kuran bu devam oyunu genel olarak iyi yorumlar almıştı.