Assassin’s Creed Valhalla’da neredeyse hiç yan görev olmayacak

Assassin’s Creed oyunları genel olarak yan görevlerle dolu. Popüler seri, birkaç yıl önce bir RPG modelini daha fazla benimsedi ve yan görevler farklı şekillerde uygulandı. Ancak Assassin’s Creed Valhalla‘da geleneksel yan görevler neredeyse hiç yer almayacak. Geliştiriciler bu kararın ardındaki sebebi açıkladı.

Dünkü Ubisoft Forward etkinliği öncesinde, Assassin’s Creed Valhalla’nın Anlatı Direktörü Darby McDevitt, oyun dünyasının işlevi hakkında konuştu. McDevitt serinin önceki oyunlarındaki tipik yan görevlerin yeni Assassin’s Creed deneyiminin bir parçası olmadığını açıkladı. Oyuncular Valhalla’nın ana hikaye görevlerinde ilerledikçe dünya olayları kendiliğinden gerçekleşecek.

Assassin’s Creed Valhalla’da yan görevler aslında hikayenin bir parçası olacak

Assassin's Creed Valhalla oynanış fragmanı

Bu tasarım seçimi, Eivor ve kapsamlı hikayesi için anlamlı. Karakter İngiltere’de yerliler tarafından hoş karşılanmayan bir istilacı olarak yer alacak. Yan görevlerle verilen hedefler, yeni macerada çok az anlam ifade ediyor ve mantıklı görülmüyor. Sonuçta Eivor’un zaten yabancı topraklarda yan görevlere ihtiyaç duymadan başkalarının güvenini kazanarak yeni ittifaklar kurması gerekecek.

Kısaca Assassin’s Creed Valhalla‘da yan görevler ana hikayeye dahil olacak ve kapsamını genişletecek. Yan görevler gibi ekstra etkinlikler, aslında hikayenin bir parçası olarak kendiliğinden gerçekleşecek ve etrafta aramanız gereken görevler olmayacak.

Ubisoft Forward sırasında, Assassin’s Creed Valhalla ile birlikte Watch Dogs: Legion ve Far Cry 6 gibi merakla beklenen yeni oyunlar da sergilendi. Etkinlikte yer alan oyunlar hakkında tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

yorum Yap