Assassin’s Creed Valhalla gelişim sürecini tamamladı

Yılın en çok beklenen oyunlarından Assassin’s Creed Valhalla önümüzdeki ay piyasaya sürülecek. Ubisoft, Viking destanının gelişim aşamasını tamamladığını ve lansmana hazır olduğunu duyurdu. Suikastçı serisinin yeni oyunu artık disklere basılarak oyuncularla buluşacağı günü bekleyecek.

2017 yılında piyasaya sürülen Assassin’s Creed Origins’in arkasındaki ekip olan Ubisoft Montréal,yeni oyunun gelişimine liderlik etti. AC Valhalla, oyunculara İskandinav kabilelerinin İngiltere’ye yelken açtığı bir dönem olan 9. yüzyılın sonlarından geçen nefes kesici bir macera sunacak. İngilizler bölünmüş krallıklar konusunda karmaşa yaşarken, oyunun ana kahramanı Eivor yeni kökler salacak bir yer arayışında olacak.

Assassin’s Creed Valhalla, savaşa yelken açmaya hazır

Assassin's Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla, AC Odyssey gibi oyuncu seçimini ve seçimlerden doğan ilişkileri genel olarak deneyimde öne çıkaracak. Daha önce paylaşılan oynanış görüntülerine bakıldığında Valhalla’nın seriye bağlılığının yanı sıra RPG deneyimini geliştirerek iyi bir denge kurduğu görülüyor. Oyun geçtiğimiz günlerde İskandinav tanrılarının yaşadığı Asgard topraklarına, King Arthur’un efsanevi Excalibur kılıcına ve daha fazlasın derin bakış sunan bir fragman yayınlamıştı. Valhalla, Odyssey‘deki olaylardan yaklaşık 1.200 yıl sonra, MS 873’te geçiyor.

Assassin’s Creed ilk olarak 2007’de PS3 ve Xbox 360’ta piyasaya sürüldü. Oyun gizlilik mekaniklerine odaklanıyordu. Suikastçı teması oyunun uzun yıllardır süregelen başarısı için önemli bir unsur oldu. Seriyi mitoloji ile birleştiren son oyunlar, RPG bileşenlerini öne çıkarmaya başladı. Valhalla gerek karakter özellikleri, gerekse seçime dayalı oynanışa daha fazla eğiliyor. Elbette bunlara göz alıcı manzaralar ve kanlı savaşlar eşlik ediyor.

Assassin’s Creed Valhalla, 10 Kasım‘da PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Serinin yeni oyunu PlayStation 5‘e lansman gününde ulaşacak. Oyunun PS4 ve Xbox One kopyasını alan oyuncular, yeni nesil sürümlere ücretsiz olarak yükseltebilecek.

yorum Yap