Assassin’s Creed Valhalla’da cinsiyet ve yetenek ağacı değiştirilebilecek

Assassin’s Creed Odyssey, seride kahramanın cinsiyetini değiştirebildiğimiz ilk oyun olsa da, Assassin’s Creed Valhalla bu seçimi bir adım daha ileriye götürmek istiyor. Oyuncular serinin yeni oyununda Eivor’un cinsiyetini istedikleri zaman değiştirebilecekler.

Assassin’s Creed Valhalla’nın yönetmeni Eric Baptizat, GamesRadar ile yapılan röportajda cinsiyet seçimine dair açıklamalarda bulundu. Baptizat, “Erkek ya da kadın olarak oynamaya karar verebilirsiniz. Ama istediğiniz zaman yetenek ağacınızı veya karakterinizin cinsiyetini değiştirmenize izin verilecek” dedi. Eivor’un erkek veya kadın versiyonunu seçmenin Valhalla’nın hikayesi üzerinde büyük bir etkisi olmasa da, bazı küçük değişiklikler yapacak.

Assassin’s Creed Valhalla’da cinsiyeti istediğiniz zaman değiştirebileceksiniz

Assassin's Creed Valhalla cinsiyet

Oyuncular, Assassin’s Creed Odyssey’de Alexios veya Kassandra olarak oynayabiliyordu. Artık Assassin’s Creed Valhalla ile istenildiği zaman karakter değiştirilebilecek. Diğer yandan Baptizat’ın söz ettiği yetenek ağaçları ile ilgili kısım da ilginç görünüyor. Odyssey’de yetenek ağacınızı sıfırlamak için Drachmae (oyun içi para birimi) harcamanız ve ardından istediğiniz yetenekleri seçmeniz gerekiyordu. Yeni sistem, yetenek ağaçlarının daha çok, Call of Duty oyunlarındaki gibi olacağına işaret ediyor. Elbette şimdilik ne şekilde olacağı hakkında ayrıntı yok.

Assassin’s Creed Valhalla, 17 Kasım’da PC, PS4, Xbox One ve Stadia’ya çıkacak. Ardından oyunun yeni nesil sürümü PS5 ve Xbox Series X için gelecek. Assassin’s Creed serisinin yeni oyununun 30 dakikalık oynanış görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.

yorum Yap