Assassin’s Creed Valhalla’da Cinsiyet Seçimini Gösteren Video

Ubisoft’un Assassin’s Creed Valhalla‘yı duyurmasıyla birlikte oynanış görüntüleri dahil olmak üzere birçok bilgi ortaya çıktı. Yeni oyunda Assassin’s Creed Odyssey’e benzer şekilde, erkek ya da kadın bir suikastçı olarak oynayabileceğiz. Ortaya çıkan yeni bir oyun içi video, Valhalla’daki cinsiyet seçimine ışık tutuyor.

Oyuncular, Assassin’s Creed Odyssey’de sadece Alexios veya sadece Kassandra olarak oynayabiliyordu. Assassin’s Creed Valhalla’da ise kadın ve erkek karakter arasında istediğimiz zaman geçiş yapabileceğiz. Ayrıca cinsiyetle birlikte yetenek ağacını da dilediğimiz zaman değiştirilebileceğiz. AccessTheAnimus adlı bir Twitter kullanıcısı, cinsiyet seçimini oyun içi videoyla göstedi.

Assassin’s Creed Valhalla’da cinsiyet seçimi:

Assassin’s Creed Valhalla oyuncuları, cinsiyet seçim ekranına menüdeki “Inventory” sekmesinden erişecek. Tam olarak açık değil, ancak videoda bir seçenek üzerinden “DNA stream selection” adlı bir bölüme giriliyor. Ardından kadın ve erkek Eivor’un yer aldığı seçenek ekranı açılıyor. Erkek Eivor’a tıklandığında, karakter ve donanımı ekrana getiriliyor. Cinsiyet kavramı daha çok “bellek akışı” ifadesiyle ele alınmış. Yani farklı insanların gözünden oynar gibi bir izlenim veriyor.

Assassin’s Creed Valhalla’da cinsiyet seçimi saniyeler içinde kolaylıkla yapılabiliyor. Ancak değişimin oyun dünyasında nasıl işleyeceği belirsiz. Örneğin oyunda romantizm seçeneği var ve kadın Eivor ile tanışan bir NPC’nin erkek karaktere geçildiğinde değişikliği nasıl karşılayacağı bilinmiyor. Muhtemelen Ubisoft Montréal, lansmana yaklaştıkça daha fazla bilgi açıklayacaktır.

Assassin’s Creed Valhalla, 17 Kasım’da PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek. Oyunun PS4 ve Xbox One kopyasını alanlar, ilerleyen zamanlarda PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümlerine ücretsiz yükseltme yapabilecek.

yorum Yap