Assassin’s Creed Valhalla’nın çıkış tarihi erkene çekildi

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok oyunun çıkış tarihi ertelendi. Hatta bazıları birkaç kez gecikti. Ancak Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla‘nın çıkış tarihini erkene çekmeyi seçti. Serinin heyecanla beklenen yeni oyunu 1 hafta erken gelecek ve yeni nesil Xbox konsollarının lansmanıyla birlikte oyuncularla buluşacak.

Ubisoft, Microsoft’un Xbox Series S’i duyurmasının ardından planlarında değişiklik yaptı. Yapılan yeni duyuruya göre Assassin’s Creed Valhalla, 10 Kasım‘da PS4, Xbox One, Xbox One S ve Xbox Series X’e gelecek. PlayStation 5’in çıkış tarihi henüz açıklanmadığı için oyunun Sony’nin yeni nesil platformuna ne zaman geleceğini söylemek zor.

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X ve S’in lansmanıyla birlikte çıkacak

Assassin’s Creed Valhalla’nın çıkış tarihinde yapılan değişiklik, serinin resmi Twitter hesabından duyuruldu. Ubisoft’un lansman tarihini neden erkene aldığı bilinmiyor. Bununla birlikte Ubisoft, oyunu yeni nesil Xbox konsollarıyla eş zamanlı olarak piyasaya sürmek istemiş olabilir.

Ubisoft, popüler suikastçı serisinin yeni oyununu son olarak Gamescom 2020 sırasında sergilemişti. Etkinlikte İskandinav temalı oyundaki mitolojik tehditleri gösteren oynanış görüntüleri sergilenmişti. Bir sonraki Ubisoft Forward etkinliği yarın gerçekleşecek ve belki de Assassin’s Creed Valhalla hakkında daha fazlasını öğreneceğiz. Dijital etkinlik TSİ 22:00’de gerçekleşecek. Şirket daha önce yaptığı açıklamada yeni oyunlar ve büyük duyuruların geleceğini belirtmişti.

Ubisoft Forward’ın yeni bölümünde Watch Dogs: Legion, Hyper Scape ve Rainbow Six Siege gibi oyunların yanı sıra daha önce Gods & Monsters olarak tanıtılan ve artık ismi değişen Immortals Fenyx Rising de yer alacak. Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Yayıncının Prince of Persia Remake‘i de duyurabileceği konuşuluyor.