Assassin’s Creed Valhalla’nın çıkış tarihi, 30 dakikalık oynanış videosuyla açıklandı

Popüler suikastçı serisinin yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft Forward etkinliğinde sergilendi. Serinin merakla beklenen yeni oyunu etkinlikte sergilendi. Oyunun çıkış tarihi, oynanış fragmanının yanı sıra 30 dakikalık kapsamlı bir oynanış videosuyla onaylandı. Oyunculara bundan sonrasında Viking lideri Eivor olarak İngiltere’yi işgal edecekleri günü beklemek kaldı.

Assassin’s Creed Valhalla’nın çıkış tarihi 17 Kasım olarak açıklandı ve oyunun PS4, Xbox One, PC, Stadia ve yeni nesil sistemlere geleceği duyuruldu. Fragman’da oyunun PS5 ve Xbox Series X versiyonlarının “yakında” geleceği belirtiliyor. Konsolların ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmediği için yeni nesil versiyonların çıkış tarihi net bir şekilde açıklanmadı.

Assassin’s Creed Valhalla oynanış fragmanı:

Yukarıda görebileceğiniz üzere Assassin’s Creed Valhalla’nın oynanış fragmanı çıkış tarihini açıklamadan önce gerçek oynanış görüntülerini ve oyun motoruyla oluşturulmuş sinematik görüntüleri bir araya getiriyor. Görüntüler Valhalla’nın birkaç yeni yönünün yanı sıra Assassin’s Creeds serisinin eski oyunlarından gelen özellikleri sergiliyor.

Siz ve klanınız İngiltere’ye yerleşmeye başladıktan sonra Anglo-Sakson bölgelerine baskın yaparak yağmalayabileceksiniz. Viking tarzı uzun teknenizle etrafı keşfedip ardından klanınız saldırı emri vermek için borunuzu üfleyeceksiniz. Müttefikleriniz ağır savunmalara karşı savaşmanıza, kapıları kırmanıza ve kimi zaman da geri çekilmenize yardımcı olacak. Savaşın önemli anları sinematiklerle desteklenecek.

Suikastçılık tarafında, Eivor bir kez daha sosyal gizliliği kullanabilecek. Kıyafetinin kapüşonunu çekebilecek, kalabalığa karışabilecek ve kalabalık bir yemeğe oturabilecek ve bu sayede Anglo Saxon askerleri tarafından tespit edilemeyecek. Kısaca Assassin’s Creed Valhalla’nın devasa açık dünyasında kuzey topraklarını keşfedebilecek ve gerçek bir Viking gibi savaşacaksınız.

Assassin’s Creed Valhalla‘yı PS4 ve Xbox One için satın alanlar, yeni nesil konsollar piyasaya sürüldüğünde PS5 ve Xbox Series X sürümlerine ücretsiz olarak yükseltebilecekler. Ayrıca tüm ek dijital içerikler, Sezon Geçişleri, ön sipariş bonusları ve Ubisoft Club ödülleri, yeni nesil sürüme taşınacak.

Assassin’s Creed Valhalla’nın 30 dakikalık oynanış videosu:

yorum Yap