Apex Legends Mobile Kapatılıyor! İşte Detaylar

Apex Legends Mobile, Electronic Arts ve Respawn Entertainment tarafından kapatılıyor. Apex Legends, 2019 yılında ilk olarak yayınlandığından beri birden çok platformda popülaritesini korumayı başardı. Ancak Apex Legends Mobile’ın EA ve Respawn’un beklediği kadar popüler olmadığı görünüyor.

Apex Legends Mobile 1 Yılın Ardından Kapatılıyor

EA ve Respawn Entertainment, Apex Legends Mobile hakkında bir açıklama yaptı ve oyunun yakın gelecekte kapatılacağını doğruladı. Apex Legends Mobile, Apex Legends için bir Nintendo Switch projesi ile birlikte açıklandı ve Nintendo hayranlarının ilgisini çekti. Nintendo Switch portu gelecekte de platformda kalması beklenirken, mobil versiyon kaynakların başka yerlere yönlendirilmesi amacıyla kesildi.

Respawn Entertainment, Apex Legends Mobile’ın 1 Mayıs 2023 tarihinde kapatılacağını doğruladı. Kısacası Apex Legends hayranlarının oyunu oynayabilecekleri sadece 90 günü var. Ancak bugünden itibaren tüm uygulama içi satın alımlar devre dışı bırakıldı. Respawn’a göre, Apex Legends Mobile’ın geliştirilmesi durduruluyor.

Apex Legends Mobile Kapatılıyor! İşte Detaylar

Respawn Entertainment, FAQ aracılığıyla (sitede yer alan sık sorulan sorular) tüm satın almaların 1 Mayıs’a kadar bir Apex Legends Mobile hesabında kalacağını doğruladı. Ancak geri ödeme talep eden oyuncular Apple App Store veya Google Play Store ile iletişime geçmek zorunda olacak. Respawn Entertainment açıklaması, geliştiricinin gelecekte mobil versiyonlara yaklaşımları değerlendirmek için diğer yolları da incelediğini gösteriyor. Bu gelecekteki bir duyuru için ipucu olabilir.

Apex Legends Mobile lansmanı bir kısmı zaten kolayca ulaşılabilir bir sürüm beklemiş olan topluluk tarafından pozitif bir şekilde karşılandı. Ancak oyunun kapanmasından sonra katılımda düşüş yaşanabilir.

Apex Legends Mobile, Nintendo Switch, PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için şimdi mevcuttur.

yorum Yap