Apex Legends karakterleri ve yetenekleri

Apex Legends oyun dünyasına bomba gibi düştü ve birbirinden farklı kişiliklere ve özelliklere sahip efsaneler getirdi. Oyunda yer alan tüm karakterleri oyun tarzları ve yetenekleriyle sizlere tanıtacağız.

Öncelikle Apex Legends’te her oyun stili için bir efsane var. Gizlilik odaklı ve yanıltıcı özellikleriyle Wraith ve Mirage, her zaman ateş hattına girip takım arkadaşlarını korumaya hazır olan dost canlısı tank karakter Gibraltar, takım arkadaşlarının sağlığıyla yakından ilgilenen doktor Lifeline gibi birbirinden farklı özellik ve yeteneklerde toplam 8 karakter var.

Apex Legends karakterleri

Apex Legends‘te otomatik olarak 3 kişilik bir kadroya yerleştirildiğinizden bireysel olarak oynamayı göze alamazsınız. Takımınızla zafere ulaşmak istiyorsanız karakterlerin birbirlerini nasıl tamamladıklarını dikkatlice düşünmeniz gerekiyor.

İşte Apex Legends kahramanları ve yetenekleri:

BANGALORE

Kendisinin, ailesinin ve dört kardeşinin IMC Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptığı askeri bir ailenin çocuğu olarak doğan Bangalore genç yaşından beri olağanüstü bir askerdi. IMC Askeri Akademisi’nde sınıfının en iyisiydi ve Peacekeeper’ı parçalarına ayırabilen, Precision Choke kullanabilen ve 20 saniyenin altında bir araya getirebilen gözü kara bir karakter.

Bangalore saldırı karakterinden biri ve büyük düşman gruplarını yok etmekte başarılı.

Pasif Yetenek: Double Time
Bangalore ateş altındayken kısa bir süre için daha yüksek bir hızda hareket eder. Zaten yüksek tempolu bir oyun olan Apex Legends’te bu yetenek size hız avantajı sağlıyor.

Taktiksel Yetenek: Smoke Launcher
Bangalore patlayarak düşmanları etkileyen bir sis bombası fırlatır. Düşman gruplarından kaçarken ya da tam tersine rakibinizi şaşırtmak istiyorsanız Bangalore’un bu yeteneği kesinlikle işe yarayacaktır.

Ultimate Yetenek: Rolling Thunder
Eğer başınız dertteyse ya da düşmanı sıkıştırdıysanız Bangalore’un ultimate yeteneği işaretlediği bölgeye roket yağdırır. Yere saplanan roketler bir süre sonra hızlıca patlamaya başlar.

Apex Legends ücretsiz battle royale

BLOODHOUND

Bloodhound, Outlands’te Frontier’ın gördüğü en büyük avcı avcılarından biri olarak biliniyor ve herkesin hakkında bildiği tek şey bu. Kimliği söylentilere karışmış bir gizemdir: Fevkalade zenginler, kana susamış bir katil, Goliath’lara fısıldayan, eski bir köle, yarı yarasa ve onu fısıldayan yapan daha birçok şey.

Bloodhound avcı oyun tarzıyla öne çıkan teknolojik bir izci olarak biliniyor. Eğer avlanmanın heyecanını seviyorsanız ve kurbanlarınızı yok etmek için Outlands’e gitmeye istekliyseniz Bloodhound sizin için ideal.

Pasif Yetenek: Tracker
Bloodhound’un pasif yeteneği avcının rakip oyuncuların geride bıraktığı ayak izlerini görmesini sağlıyor. Önemli olan erken davranarak düşmanlarınıza karşı ilk atışı yapabilmek.

Taktiksel Yetenek: Eye of the Allfather
Bu yeteneği Overwatch’ın Widowmaker karakterine aşina olanlar bilecektir: bulunduğunuz alan boyunca gizli düşmanları, tuzakları ve izleri ortaya çıkarıyor. Rakiplerinizi gizlice takip ederek gafil avlamak için ideal.

Ultimate Yetenek: Beast of Hunt
Beast of Hunt duyularınızı geliştirerek %25 daha hızlı hareket etmenizi sağlıyor ve düşmanları kırmızıyla vurguluyor.

CAUSTIC

Alexander Nox adlı bir bilim adamı Caustic olmadan önce Frontier’ın lider haşerat ilacı üreticisi olan Humbert Labs’ta çalışıyordu. Büyüyen Frontier kolonilerinin mahsullerini korumak için gerekli olan birçok böcek ilacının yanı sıra Humbert Labs, daha iyi ve daha güçlü formüller için sürekli av peşindeydi. Nox en parlak bilim insanlarından biriydi ve gece gündüz yeni gazlar geliştirmek için çalıştı. Fakat işe yaradıklarından emin olmak için onları daha fazlası üzerinde test etmesi gerekiyordu: yaşayan bir şeye ihtiyacı vardı.

Çalışmalarını gizlice yürüten Nox çalışmalarının dokundukları her şeyi yok etme yeteneğini görmeye başladı. Ancak Humbert Labs başkanı kısa bir süre sonra korkunç deneylerini keşfetti ve her şey laboratuvarın alevler içinde kalması ve başkanın ölümüyle sona erdi. Bugün Nox kayıp ve ölmüş kabul ediliyor. Caustic ise Apex Legends’in tank karakterlerinden biri.

Pasif Yetenek: Nox Vision
Caustic’in pasif yeteneği gaz saldırılarının ardını görmesini sağlıyor. İncelik gerektiren bir yetenek ancak kafa karıştırıcı ve düşmanlar karşısında avantaj sağladığı kesin.

Taktiksel Yetenek: Nox Gas Trap
Bu gaz dolu teneke kutu yalnızca vurulduğunda veya düşmanlar tarafından tetiklendiğinde patlıyor.

Ultimate Yetenek: Nox Gas Grenade
Taktiksel kabiliyetinin çok daha büyük ölçekli bir versiyonu olan Caustic’in Nox Gaz Bombası, geniş bir alana büyük çapta zehirli duman gönderiyor.

Apex Legends Gibraltar

GIBRALTAR

Gibraltar insanlara acı çektirmeyi sevdiği kadar korumayı da seviyor. İyi bir sebepten dolayı vahşi ama nazik bir dev olarak bilinir. Erkek arkadaşıyla babasının motorunu kaçırdıktan sonra keyifli giden yolculukta çamurda kayarak kaza yaparlar. Babası kendisini ve erkek arkadaşını kurtarmaya çalışırken bir kolunu kaybeder.

Apex Legends’in tank karakteri sorumluluk duygusuyla ve hatalarından aldığı dersle kendini insanları korumaya adadı. Ayrıca oyunun LGBT karakterlerinden biridir.

Pasif Yetenek: Gun Shield
Gibraltar bu yetenekle kendisine verilen hasarı engelleyen bir kalkan verir.

Taktiksel Yetenek: Dome of Protection
Hızlı koruma sağlamak için kullanışlı bir yetenek. Gibraltar’ın kubbe şeklindeki kalkanı giren ve çıkan hasarı engelleyerek 15 saniye boyunca takımınızın güvenliğini sağlar.

Ultimate Yetenek: Defensive Bombardment
Bangalore’daki Rolling Thunder gibi, Gibraltar’ın Ultimate Yeteneği de hava desteği için çağrı yapmasını sağlar. Defensive Bombardment belirli bir bölgeye yoğunlaşmış roket saldırısı yapar.

Apex Legends Lifeline

LIFELINE

Ajay Che, yani Lifeline Apex Legends’in tam anlamıyla destek karakterlerinden biri. Bir zamanlar zengin savaş uzmanlarının çocuğu olan Lifeline ailesinin neden olduğu zararı öğrendiğinde ve ihtiyaç duyan Frontier topluluklarına yardım eden insani bir örgüt olan Frontier Corps’a katılarak evi terk etti. O zamandan beri hayatını başkalarına yardım etmeye adadı ve Frontier Corps’u finanse etmek için Apex Legends’e katıldı.

Donanımı ailesinin yaptıklarını telafi etme arzusunu yansıtıyor. Che zor durumdaki takım arkadaşlarını iyileştirebilen bir doktor denilebilir.

Pasif Yetenek: Combat Medic
Che’nin pasifi onu korumak için bir kalkan duvarı oluşturarak koşuluyla, vurulan takım arkadaşlarını daha hızlı canlandırmasını sağlar. İyileştirici eşyalar da %25 daha hızlı kullanılır.

Taktiksel Yetenek: D.O.C. Heal Drone
Taktiksel Yeteneğiniz yakındaki ekip arkadaşlarınızı kısa sürede otomatik olarak iyileştiren Drone of Compassion (Merhamet Drone’u) adında bir robotu çağırıyor.

Ultimate Yetenek: Care Package
Che’nin Ultimate Yeteneği yüksek kaliteli savunma teçhizatı ile dolu bir destek ünitesi indirir.

Apex Legends Mirage

MIRAGE

Apex Legends kahramanlarının ilginç oyuncu kadrosunun bir diğer üyesi Elliot Witt, kendisini gizlilik taktikleriyle öne çıkarıyor. Mirage öne çıkmayı seven bir karakter. Dört kardeşin en küçüğü ve dikkat çekmek için dalga geçme sanatını mükemmelleştirdi. Ciddiye aldığı tek şey Holo-Pilot teknolojisi. İllüzyon yaratan bu teknolojiyle mühendis olan annesi vasıtasıyla tanıştı ve onlar hakkında her şeyi öğrendi. Frontier Savaşı sırasında kardeşleri MIA’ya gittiğinde bile, Mirage ve annesi sanal cihazlar geliştirmeye devam etti ve birlikte çalıştılar.

SonMirage barmen olarak çalışırken, Mirage patronlarından Apex Oyunları’ndan gelen zenginlik ve şöhret hakkında şaşırtıcı hikayeler duydu. Şimdi Apex Legends’te ve çalışmalarının meyvelerini topluyor. Caustic gibi Mirage da başlangıçta açık değil ve 12000 Legend Tokens veya 750 Apex Coins karşılığında alınabiliyor.

Pasif Yetenek: Encore!
Mirage bir düşman tarafından düşürülürse pasif özelliği 5 saniye boyunca kendini gizlerken sahte bir hedef oluşturur.

Taktiksel Yetenek: Psyche Out
İlk hamleyi yapmaya kimsenin cesaret edemediği gergin bir yüzleşmede Psyche Out Mirage’ın seçtiği yönde rakiplerinin kafasını karıştıracak bir hologram gönderir. Böylece rakibin bir anlık dalgınlığından yararlanarak onu avlayabilirsiniz.

Ultimate Yetenek: Vanishing Act
Bir hologramdan daha iyi olan şey nedir? Mirage’ın Ultimate Yeteneği düşmanların dikkatini dağıtmak ve sizi gizlemek için hologram ekibi oluşturur.

PATHFINDER

Pathfinder içinde bulunduğu şartlara rağmen iyimserliğin resmi. Bölge keşif ve incelemelerinde uzmanlaşmak üzere programlanan bir MRVN (Mobile Robotic Versatile eNtity). 10 yıl önce onu kimin neden yarattığını bilmeden terk edilmiş bir laboratuvarda yeniden çalışmaya başladı ve sahibini bulma arayışında.

Pathfinder bir destek karakteri, ancak iyileştirme yerine araziyi keşfetmenize ve dolaşmanıza yardımcı olması amacıyla Lifeline’dan farklıdır.

Pasif Yetenek: Insider Knowledge
Tüm battle royale oyunlarında olduğu gibi küçülen çember bir sonraki hareketinizi tanımlar. Buna büyük ölçüde yardımcı olmak Pathfinder’ın Insider Knowledge yeteneği çemberin bir sonraki yerini ortaya çıkarmak tarama yapmanıza olanak tanır.

Taktiksel Yetenek: Grappling Hook
Zorlu arazi şartlarında Pathfinder’ın Grappling Hook yeteneği ulaşılması zor ve uzun mesafeleri hızlı kapatmanızı sağlar.

Ultimate Yetenek: Zipline Gun
Asla geride kimseyi bırakmayın. Bencil olmayın ve ekibinizin geri kalanına herkesin kullanabileceği bir kaçış yolu oluşturmak için Zipline Silahınızı kullanın.

Apex Legends Wraith

Wraith

Wraith hızlı ve ölümcül saldırılar yapabilen ve gerçeklik dokusunda yarıklar açarak uzay zamanını değiştirebilen bir savaşçı. Ama nasıl bu hale geldiği hakkında hiçbir fikri yok. Yıllar önce hiç bilmediği bir Zihinsel Hastalar için IMC Gözaltı Tesisinde hafızasını kaybetmiş olarak uyandı. Kafasında fısıldayan bir ses duymaya başladı ve onları dinlemeye başladığında boyutlar arasındageçiş yapabilmesini sağlayan güçler edindi.

Gerçek kimliğini bulmaya kararlı olan Wraith, deneyler hakkında daha fazla bilgi edinmek için arayışa başladı. Bununla birlikte, eski araştırma tesislerinin çoğu, Apex Oyunları için kullanılan ağır korumalı arenaların altına gömüldü. Boyutlar arası avcı artık Apex Legends kahramanı ve gizlilik mekanikleri baskın bir karakter.

Pasif Yetenek: Voices from the Void
Eğer bir düşman takımı sizi öldürmek üzereyse, Wraith’in kafasındaki sesler size tehlikeyi haber verecek. Bununla birlikte ses ve takımınızın iletişimi arasında ayrım yapmak zor olabilir.

Taktiksel Yetenek: Into the Void
Wraith’in taktiksel yeteneği hasar almadan hiçliği geçmenize olanak tanır; bu da etkili bir şekilde görünmez hale gelebileceğiniz ve bir süreliğine herhangi bir hasar alamayacağınız anlamına geliyor.

Rakip takımla aradaki mesafeyi kapatmak için ya da çoğu zaman zorda kalındığında ortadan kaybolmak için ideal.

Ultimate Yetenek: Dimensional Rift
Dimensional Rift yalnız gitmek yerine ekibinizi yanınıza almanıza olanak tanır. Bununla birlikte takımınız için yarık açmadan önce istediğiniz varış yerine kendiniz ulaşmanız gerekiyor. Portallar sadece 60 saniye boyunca açıka kalıyor.

Apex Legends renkli karakterleri ve inanılmaz yetenekleriyle sınırları zorlayan bir oyun. Takım oyununa odaklı ve karakterlerin birbiriyle uyumunu bilmenizi gerektiriyor. Oynaması ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends kısa sürede popüler oldu ve oyunu merak edenler için karakterler hakkında alacakları bu kısa bilgilerin yardımı olacaktır.

Geliştirici Respawn Entertainment’ın Apex Legends‘le ilgili büyük planları var ve daha fazla karakter geldiğinde sayfayı güncelleyeceğiz. Temposu, alışılmışın dışında mekanikleri ve yetenek tabanlı oynanışıyla battle royale türündeki rakiplerini zorlayacak bir yapım.

Apex Legends hakkında daha fazlası için incelememizi okuyabilir ya da gelecek haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.

yorum Yap