Anno 1800 Konsol Çıkış Tarihi Açıklandı

Bildiğiniz üzere Ubisoft kötü günlere geçiriyor ve çıkartacağı oyunları sürekli iptal ediyor. Şirket bu durumu maddi sıkıntılarla geçiştirse de oyuncular şirketin yönetici sıkıntısı olduğunu düşünüyor. Ubisoft geçtiğimiz günlerde oyuncular tarafından heyecanla beklenen Anno 1800 Konsol çıkış tarihi konusunda açıklama yaptı.

Anno 1800 Konsol Çıkış Tarihi

Şehir kurma gerçek zamanlı strateji video oyunu olan Anno 1800, sonunda yeni nesil bir konsol sürümüne kavuşuyor.  16 Nisan 2019’da PC’de ilk kez piyasaya sürülmesinin ardından, konsol oyuncuları sonunda tarihten ilham alan bu  oyunun keyfini çıkarabilecekler. Anno serisi, bağımlılık yaratan oynanışı ve sürekli oynanabilirliği nedeniyle oyuncular tarafından zaten beğeniliyordu. Sanayi devriminin doğuşu ve serbest piyasa sisteminin yükselişi gibi olayların yer aldığı serinin son oyunu dünyada önemli değişiklikler  1900’lerde geçiyor.

Anno 1800 oyuncuları kıtaları keşfedip yerleşirken ve barışçıl diplomasi veya şiddetli çatışma yoluyla düşmanlarıyla iletişime geçiyor. Ayrıca oyuncular oyunda şehir kurma yeteneğini de test ediyor. Hatta oyun çok oyunculu modun yanı sıra, oyuncuların neredeyse her oyun ayarını kendi beğenilerine göre özelleştirebilecekleri bir sanal alan modu da içeriyor. Ubisoft, Anno 1800’ün bu yıl 16 Mart’tan itibaren PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’de kullanılabileceğini duyurdu.

Şirket bu hamleyle birlikte biraz toparlanmayı umuyor. Bu hamlenin şirketi ne kadar toparlayacağı bilinmese de oyuncular bu gelişme için epey heyecanlandı. Aynı zamanda yun için ön sipariş veren her oyuncu oyunun dijital bir sanat kitabına da ulaşabilecek. Umarız Ubisoft bu kötü günleri atlatıp oyunculara güzel oyunlar yapmaya devam eder.

yorum Yap