Amnesia: Rebirth’ün çıkış tarihi, fragmanla duyuruldu

Amnesia: Rebirth, korku serisinin ilk oyunu Amnesia: The Dark Descent’in doğrudan devamı olarak gelecek. Daha önce A Machine for Pigs piyasaya sürülse de, Frictional Games tarafından doğrudan bir devam oyunu geliştirilmedi. Ardından ekip, bağımsız bir korku oyunu olan Soma üzerinde çalıştı. Şimdi nihayet gerçek bir devam oyunuyla geri döndüler ve her zamanki gibi korkunç görünüyor.

Frictional yaklaşık 5 yıldır yeni bir oyun çıkarmadı. Amnesia: Rebirth, 20 Ekim‘de PlayStation 4 ve PC oyuncularıyla buluşacak. Stüdyo yeni oyunu için fragman yayınladı ve korku oyunlarındaki kalitesini devam ettirecek gibi görünüyor. Elbette oyunun grafikleri, aradan geçen yılların ardından gözle görülür şekilde iyileştirildi. Yeni Amnesia’da umutsuzluk ve yalnızlıkla dolu, ızdırap verici bir yolculukta insanoğlunun olumsuzluklara dayanma sınırını keşfedeceksiniz.

Devam oyunu çölün ortasında başlıyor ve oyuncuları yine karanlığa çekiyor

Amnesia: Rebirth

Fragmanda karakterin çöle düşmüş bir uçaktan çıkması dikkat çekici. Eski Amnesia oyunları karanlık ortamlarda geçiyordu. Görüntülerde güneş ışığını görmek oldukça çarpıcıydı. Bu sadece karanlığa yapılan yolculuğun başlangıcı mı, yoksa ekip yeni ortamlar mı araştırıyor, şimdilik bilemiyoruz. Oyun, karanlık temasına geri döndüğünde çok daha fazlasını göstermeye başlıyor. Karanlık koridorlarda dolaşırken ve canavarlardan kaçarken bize yine bir lamba eşlik ediyor.

Fragman aslında hikaye hakkında önemli bir detayı ortaya çıkarıyor. Serinin devam oyununda Tasi Trianon rolünde Cezayir çölünün ortasında uyanıyorsunuz. Günler geçmiş ve diğerlerinin nerede olduğuna dair bir fikriniz yok.Yolculuğunuzda geriye doğru giderek geçmişinizin parçalarını toplamaya çalışacaksınız. Hayatta kalmanın tek yolu sizi içten içe yiyen korkunun üstesinden gelmek. Korku ve acılarla dolu yolculuğunda Tasi’ye rehberlik edeceksiniz. Yolunuzu bulmaya çalışırken umut, korku ve içinizi yakan pişmanlıklarla da mücadele edeceksiniz. Başarısız olursanız her şeyinizi kaybedeceğinizi bilerek bu yolculukta adım adım ilerlemek zorunda olacaksınız.

Amnesia: Rebirth, aradan geçen yılların ardından yakında oyuncularla buluşacak. Oyunun heyecan verici detaylarla gelen ilk tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Merakla beklenen korku oyunu, Steam, GOG, Epic Game Store ve PlayStation Store’da ön siparişe açıldı. Xbox One sürümüyle ilgili herhangi bir açıklama yok.

Amnesia: Rebirth fragmanı: