AliExpress’te satılan çakma PlayStation Icons Light’ı inceledik

PlayStation oyuncuları için dekor ve aksesuar tarafında ilgi çekici seçenekler mevcut. Paladone’nin piyasaya sürdüğü PlayStation Icons Light bunların başında geliyor. Ülkemizde de çeşitli e-ticaret sitelerinde satışa konulan ışığın AliExpress’te çakma versiyonu da bulunuyor. Çinli Icons Light’ı merak ediyorduk ve sonunda satın alıp sizler için inceledik.

Çakma Icons Light, AliExpress’ten siparişi verdikten 10 gün sonra bize ulaştı. Yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz üzere Paladone’nin ışığına oldukça benzeyen, ancak üzerinde PlayStation markasına dair bir baskı bulunmayan bir kutuyla geldi. İlginç bir şekilde ürün kutuya tam olarak sığmıyordu, ancak ışığımız hem ürünü Çin’den getiren kargonun hem de PTT’nin tüm işkencelerine rağmen sapasağlam geldi. Kötü bir ilk izlenime rağmen Icons Light‘ı kutusundan çıkardığımızda fikrimiz tamamen değişti.

PlayStation Icons Light, AliExpress

PlayStation ışığı kutudan kullanma kılavuzu ve micro USB kablo ile çıktı ve koruma olarak poşet, karton vb. bir koruma yoktu. Buna rağmen ürün temiz bir durumdaydı ve herhangi bir sorun yaşamadan bağlayıp çalıştırabildik. Çakma Icons Light, bazı ufak detaylar dışında Paladone ile neredeyse birebir aynı tasarıma sahip ve 30 cm x 10 cm boyutlarında. Elbette lisanslı olmadığı için ön tarafta PlayStation logosu yer almıyor. Kullanılan plastik malzeme kalitesi çok iyi olmasa da, dışarıdan bakıldığında kötü veya dayanıksız da görünmüyor.

PlayStation Icons Light, AliExpress

Çinli Icons Light, micro USB kablosu aracılığıyla veya 3 adet AAA pil ile çalışıyor. Sağ tarafında orijinali gibi üç farklı mod arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir düğme var. İlk bastığınızda ışıklar sabit yanarken, ikincisinde geçişli olarak yanıyor. Üçüncü modda ise sıralı bir şekilde yanarken, aynı zamanda sese tepki veriyor. Ledlerin ışık verdiği noktalar, Paladone PlayStation Icons Light ile aynı düzende, ancak ikonlar arasındaki geçişler anlık olarak hızlı oluyor. Yine de geceleri ışıkları kapatarak oyun oynamayı sevenler için oldukça tatmin edici bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Icons Light, AliExpress üzerinde birçok mağaza tarafından farklı fiyat aralıklarında satılıyor. Biz ürünü çok fazla satış yapmış ve olumlu geri dönüşler almış olan bir satıcıdan almayı tercih ettik. PlayStation ışığını fiyatı 17,99 dolar ve siparişi verirken üzerine 8 dolar kargo bedeli ekleniyor. Yani ülkemize girene kadar olan kısım toplamda 25,99 dolar (yaklaşık 210 TL) tuttu. Ek olarak paketi teslim alırken de PTT görevlisine 20 TL dolaylarında vergi ödedik. Ürünün linkine buradan erişebilirsiniz.

Paladone PlayStation Icons Light ülkemizde de 350 TL-400 TL aralığında fiyatlarla satılıyor. Yurt dışından getirmeye çalışırsanız bu fiyat daha da yükselebiliyor. Bize soracak olursanız elbette üzerine biraz daha ekleyip orijinal PlayStation ışığını almanızı tavsiye ederiz. Ancak dolarla maaş almıyorsanız veya bir ışığa bu kadar para vermem diyorsanız, bu tarz daha ucuz alternatiflere yönelebilirsiniz. Son olarak BİM’de satılan Polosmart PS4 kolunun incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

Çakma PlayStation Icons Light’ın görüntüsü:

yorum Yap