Activision Blizzard hisseleri, son 37 yılın zirvesine ulaştı

Activision Blizzard, Call of Duty: Black Ops Cold War ve Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 gibi geçtiğimiz yıla damga vuran oyunlarıyla yükselişini sürdürdü. Şirketin hisseleri, son 37 yılın en yüksek seviyesine ulaşarak hisse başına 95 doları aştı. Şirketin değeri, 1984’ten beri tarihinde görülmemiş bir seviyeye ulaştı.

Yayıncı, önümüzdeki ay 2020 4. çeyrek gelirler raporunu açıklayacak. MKM Partners analistleri, son çeyrek için Activision Blizzard’ın tahmini hisse değerini 105 dolar olarak açıkladı. Özellikle pandemi döneminde oyunlara yönelimin artması, birçok oyun şirketinin yükselişe geçmesini sağladı. Activision Blizzard da başarılı oyun serileriyle pastadaki payını büyüten yayıncılardan biri oldu.

Call of Duty serisi, Activision Blizzard’ın yüzünü yine güldürdü

Call of Duty: Black Ops Cold War

Activision Blizzard oyun endüstrisinin en çok satan serisine 2020 yılında bir yenisini daha ekledi. Call of Duty: Black Ops Cold War, geçtiğimiz yılın satış listelerinde üst sıralara ambargo koydu ve serinin 12 yıllık liderliğini korudu. Üstelik bunu iki aydan daha kısa sürede başardı. Şirketin 2019 yılında yayınladığı Modern Warfare ve 75 milyon oyuncuyu aşan ücretsiz battle royale oyunu Warzone da gelirlere önemli ölçüde katkı sağladı. Birinci şahıs nişancı serisinin oyun içi satışlarından elde edilen gelir milyarları buluyor.

Call of Duty serisinin yanı sıra oyunculardan beğeni toplayan kaykay oyunu Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 de gelirlerin artmasına yardımcı oldu. Oyun, klasik Tony Hawk oyunlarının sıfırdan geliştirilmiş remake versiyonu olarak geldi ve muazzam bir başarı elde ederek ABD’de en çok satan oyunlar arasında ilk 20’ye yerleşti.

Activision Blizzard, 4. çeyrek gelir toplantısını 4 Şubat‘ta gerçekleştirecek ve oyunların nasıl bir performans sergilediğini net olarak öğrenebileceğiz. Blizzard ve Candy Crush’ın geliştiricisi King de sağladığı gelirlerle yayıncının yüzünü güldürecektir.