A Space For The Unbound Fragmanı Sonunda Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde  heyecanla beklenen A Space for the Unbound  fragmanı yayınlandı. Bu oyun  Bağımsız bir stüdyo olan Mojiken tarafından yapılıyordu.   Divination ve A Raven Monlogue gibi başarılı oyunlara imza atan bu stüdyo bu oyun içinde çok çalıştıklarını belirmişti. Bu yayınlanan fragman ise bu sözün doğruluğunu kanıtlar nitelikte.

A Space For The Unbound Fragmanı

Bu stüdyonun oyunlarının genelde anlatım odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Bu oyunun da fragmanına bakacak olursak gene hikâye odaklı bir yapıda ilerleyeceğini düşünebiliriz. Bu durum oyunların beklediği bir durum olmakla birlikte bu türün ilgi çekici bir tür olması oyuncuları daha da heyecanlandırıyor. Oyunun fragmanı türün klasik oyunları gibi sessiz sakin ve huzurlu bir kasaba da başlıyor. Kasaba ise anime filmlerin de gördüğümüz olaylarla karşı karşıya kalmış gibi duruyor. Bu oyunun oyunculara rüya gibi bir deneyim sunacağı düşünülüyor.

Oyunun konusu ise oyunu diğer tipik macera oyunlarından farklı kılıyor. Tun olayların da piksel sanatı ardında resmedilmesi de oyunu ilgi çekici kılıyor. Ayrıca yaratıcıların sıra dışı oyunlar üzerinde çalıştığını görmek oyuncuları heyecanlandırıyor. Final Fantasy 7 gibi geçmiş yıllara ait daha eski oyunlar, tuhaflıklarla dolu uzun ve dolambaçlı bir hikâyeyi sunarken oyun sektörünün ilerlemesi, bu güzel kişisel deneyimleri  bağımsız stüdyolar tarafından bize sunuluyor.

Fragman stüdyonun önceki oyunlardan da ilham aldığını gösteren Ace Attorney serisine de kısa bir gönderme içeriyor. Umarız ki bu tür oyunlar oyuncularla daha çok buluşur. Son olarak bu oyun şu anda PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S için oyunculara sunulmuş durumda.

yorum Yap