505 Games, Ghostrunner oyununun haklarını satın aldı

Control’un yayıncısı 505 Games, Ghostrunner oyununun haklarını All in! Games’ten 5 milyon euro karşılığında satın aldı. Birinci şahıs aksiyon oyununun yeni sahibi, yılın geri kalanında gelecek olan tüm ücretsiz ve premium içerikler için yol haritasını yayınladı.

Ghostrunner, geçtiğimiz yıl Ekim ayında piyasaya sürüldükten sadece dört ay sonra 500.000 kopya satarak gözleri üzerine çekti. Oyunun diğer yayıncısı All in! Games, bu sayının 2021 yılının sonunda 1.5 milyon kopyaya çıkacağına inanıyor. Ghostrunner’ın 2.5 milyon euroluk geliştirme maliyeti, yayınlandıktan sonraki ilk günden telafi edilmişti. Bu başarı, 505 Games’in oyun için reddedilmesi zor bir teklif yapmasını sağladı ve şirket artık oyunun tüm fikri mülkiyet haklarına ve kullanılan teknolojik çözümler için sağlanan tüm lisanslara sahip oldu.

All in! Games, ilk yayın anlaşmalarında ayrıntılı olarak belirtildiği gibi bazı gelirlerini koruyacak. 505 Games’in kurucu ortakları Rami ve Raffi Galante, anlaşmanın ardından, “Ghostrunner, AAA teknolojisi ve hem ilgi çekici hem de korkutucu olan cyberpunk‘tan ilham alan benzersiz, fütüristik dünyası ile dikkat çeken; gördüğümüz en etkileyici bağımsız oyunlardan biri. Ghostrunner artık 505 Games kütüphanesinin yeni bir üyesi oldu.” açıklamasını yaptı.

Ghostrunner için yol haritası açıklandı

Ghostrunner, yol haritası

Ghostrunner’a öncelikle ilkbahar aylarında Fotoğraf Modu dahil iki yeni mod gelecek. Kill Run, oyuncuların seviyeleri sınırlı bir süre içinde tamamlamaları gereken zorlu bir oyun modu olacak. Ayrıca sezon boyunca devam edecek premium bir Vanity Pack içeriği olacak. Listenin geri kalanı henüz belli değil, ancak yaz aylarında iki yeni paket, yeni bir oyun modu ve bir başka Vanity Pack yayınlanacak. Sonbahar aylarında ise son bir Vanity Pack ve Ultimate DLC sunulacak. Ayrıca, oyuna PS4 veya Xbox One’da sahip olan tüm oyuncular için ücretsiz PS5 ve Xbox Series X/S yükseltmesi de olacak.

Ghostrunner şu anda PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC platformlarında mevcut. Oyunu henüz denemediyseniz, ücretsiz demo sürümünü oynayabilirsiniz.

yorum Yap