15 yaşındaki FIFA 21 oyuncusunun 535 maçlık galibiyet serisi sona erdi

FIFA serisinde artık sadece oyundaki futbolcular wonderkid değil. RB Leipzig’in e-spor takımında profesyonel olarak FIFA 21 oynayan 15 yaşındaki Anders Vejrgang, rekor galibiyet serisi ile dünyanın en iyi oyuncusu sayılıyor. Ancak Danimarkalı genç oyuncunun 535 maçlık serisi dün itibarıyla sona erdi.

Anders Vejrgang, oyunun en zorlu ve rekabetçi modu olan Ultimate Team’in Hafta Sonu Ligi’nde arka arkaya 535 maç kazandı. FIFA 21: FUT Champions’ta her hafta sonu en fazla 30 galibiyet elde edilebildiği düşünülürse, başarısı tartışılmaz. Yine de 15 yaşındaki genç oyuncu, her güzel şeyin bir sonu olduğunu sonunda öğrendi.

Vejrgang’ın dün Twitch canlı yayını sırasında oynadığı bir maçta 5-1 gibi büyük bir farkla kaybetti. Genç oyuncu, maç boyunca hırslı bir şekilde rekorunu korumak için mücadele verse de rakibi, isabetli pasları ve bitirici hamleleriyle farkı yavaş yavaş açtı. İki takımın sahaya çıktığı ilk 11 şu şekildeydi:

blank
Anders Vejrgang
Black United

Anders Vejrgang’ın profesyonel olarak forma giydiği RBLZ Gaming, sona eren rekor galibiyet serisini, “Yıllar süren bir rekor, ancak her seri bir sona ulaşmalı” ifadeleriyle paylaştı. Üzücü bir mağlubiyet, ancak sonuçta Vejrgang, FIFA 21: FUT Champions‘un dünya rekorunu elinde tutuyor. Kırılması zor bir rekor ve böylesine genç bir oyuncu için kesinlikle büyük bir başarı. RBLZ Gaming, kendisini uzun yıllar boyunca taşıyabilecek bir oyuncuya sahip denebilir.

Vejrgang, 16 yaşına kadar EA‘in resmi FIFA turnuvalarında oynayamayacak. Yine de o şimdiden dünyanın en iyi FIFA oyuncusu olabileceğini gösterdi. Danimarkalı gencin Twitch’te yarım milyondan fazla takipçisi var. Wonderkid, profesyonel kariyerinde çıtayı belirleyecek gibi görünüyor. Rekor galibiyet serisini sonlandıran maçın görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

FIFA 21 oyuncusunun 535 maçlık galibiyet serisi böyle sona erdi: