PES 2017 İnceleme

0 73

PES 2017, bir diğer adı ile nam-ı değer Winning Eleven Soccer‘ın son çıkan serisi ile ps oyun olarak karşınıza çıkıyoruz.

Geçmişte ihtişamlı bir oyun serisi olan Pes, ne yazık ki son dönemde Ea Games‘in yaptığı FIFA serisinin gerisinde kalmıştı. Playstation 1 konsolu çıktığından beri adını her dönemde hatırlatan KONAMI‘nin ps oyunu 2010 yıllarıyla birlikte yavaş yavaş dillerden düşmeye başlamıştı. Bakalım PES 2017 eski dönemlerine geri dönebilecek mi…

 Pes 2017 ile birlikte Yeni Oyun Motoru

PES 2017

PES 2016 geneline bakmak gerekirse başarılı bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. İnceleme puanları ve oyuncu yorumlarıyla en büyük rakibi olan FIFA‘nın pek gerisinde kalmamıştı. Bunun en büyük sebebi ise yenilenmiş bir oyun motoru olması. KONAMI bu olumlu yorumlardan da güç alarak PES 2017‘ye de aynı oyun motorunu kullanıp üstüne geliştirmeleri yaptı.

Ps oyun için son iki yıldır çok önemli kararlar alınıyor. Bunların başında ise yapay zeka geliyor. Pes 2017 ile birlikte yapay zeka da oldukça gelişmiş durumda. Artık oyuncuların sıradan ve tahmin edilebilir hareketlerini görmek pek mümkün değil. Tamamen sizin oynanış biçiminize göre tüm oyuncular hareket ediyor. Aynı şekilde rakip yapay zeka ise sizin oynama taktiğine göre dinamik olarak taktik değiştirebiliyor. Kısacası artık siz atağa çıkarken kümelenmiş olarak duran oyuncuları görmeyeceğiz.

Pes‘in gerçekten çok fazla eleştirilen eleştirilen menü yapısında ise bir takım değişiklikler göze çarpıyor. Yeni sayılabilecek kategoriler kısmı göze hoş geliyor. Ayrıca yapacağınız futbol maçı öncesinde ise taktikler, oyuncu değişiklikleri gibi oldukça fazla kullandığımız bölümlerde kolaylık açısından geliştirmeler yapılmış. Pes 2017‘nin bu yeni menüsü eski Pes serilerine göre gözle görünür bir artışı olsa dahi ne yazık ki en büyük rakibi FIFA‘nın yanına yaklaşamıyor.
 PES 2017
Sonuç olarak KONAMI bu sene PES 2017‘yi yapmış diyebiliriz. Evet oyun olmuş kıstas olarak Ea Games‘in FIFA serisini alırsanız yarışabilir diyebiliriz. Ancak yıllardan bu güne sıkı bir PES takipçisi iseniz mutlaka Playstation 4 Pes 2016‘yı satın almalısınız.

Oyunu Playstation Store‘dan online satın almak için buraya tıklayabilir ya da teknoloji marketlerinden kutulu versiyonunu satın alabilirsiniz. Pes 2017 18.8GB yer kapladığını da siz değerli ps oyun okuyucularına bildirmekte yarar var.